majówka, wypoczynek

Aktywna majówka – czas start!

W tym roku czeka nas wyjątkowo długa majówka. Szczęśliwcy będą mogli cieszyć się aż dziesięcioma dniami urlopu. Jak dobrze wykorzystać ten czas? Jeśli nie masz zaplanowanego dalszego wyjazdu, poza grillowaniem lub pomiędzy kolejnymi odcinkami ulubionego serialu, warto wyciągnąć z piwnicy rower, zadbać o jego stan techniczny i ruszyć na wycieczkę po… Wawrze!

Jazda na rowerze działa cuda. Wzmacnia cały organizm, uruchomiając pracę wszystkich mięśni, poprawia kondycję i pozwala zrzucić zbędne kilogramy szykując się do wakacyjnego plażowania w stroju kąpielowym. Wysiłek fizyczny podnosi również poziom hormonów szczęścia – endorfin – i sprawia, że mamy dużo lepsze samopoczucie. Dodatkowo, każda wycieczka rowerowa może okazać się fascynującą podróżą w nieznane – Wawer obfituje w malownicze zakątki do odkrycia.

Bogactwo ścieżek rowerowych na Wawrze pozwala na zaplanowanie dziesiątek różnych tras, które można dostosować do swoich możliwości. Początkujący amatorzy i rodziny z dziećmi świetnie poradzą sobie na trasie Żółtej czy Zielonej. Zaawansowani kolarze z kolei mogą sprawdzić się na trasie Czerwonej i Niebieskiej. Wszystkie informacje o szlakach znajdziesz na specjalnie przygotowanej stronie rower.wawer.warszawa.pl.

Czy trzeba zachęcać dalej? Wskakuj na rower! …a jeśli nie masz swojego roweru, od marca możesz wypożyczyć Veturilo przy stacji ORLEN na ulicy Wydawniczej.

Szerokiej drogi!