miekszanie, apartament

Home office czy office at home?

Codziennie spędzamy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut w korkach. Ile moglibyśmy przeczytać w tym czasie książek, ile obejrzeć filmów i najdłuższych seriali, a także jak wiele się nauczyć… Czas to pieniądz! Dlatego nie warto marnować go na długie dojazdy do pracy i nerwy podczas stania w kolejnym gigantycznym korku. Zamiast godziny w samochodzie – godzina gier planszowych z bliskimi w salonie. Zamiast godzinnej przerwy na lunch – gotowanie domowego obiadu we własnej kuchni przy wtórze ulubionej muzyki.

 

Dwupoziomowe, przestronne apartamenty to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby jedno z pomieszczeń przeznaczyć na przestrzeń biurową. Pokój na parterze (10,22 m2) łatwo zaadaptujesz na jednoosobowe, wygodne biuro. Inna opcja to zakup dwóch mieszkań należących do jednego segmentu – wówczas biuro będzie miało niemalże 60 metrów kwadratowych ( od 57,39 m2 do 57,55 m2).

Chociaż miękka kanapa w salonie może być wyjątkowo kuszącym miejscem do pracy, oddzielenie prywatnej części mieszkalnej od biurowej to must have. Praca w domowym biurze sprzyja koncentracji i wyciszeniu. Możesz stworzyć miejsce tylko dla ciebie, urządzone tak, jak lubisz. W pokoju z łatwością zmieścisz obszerne biurko, obrotowy fotel, wysoką półkę na segregatory z dokumentami czy stolik kawowy.

Zamykając drzwi do swojego biura, na chwilę zapomnisz o tym, co dzieje się w reszcie domu. Wszystkie obowiązki niezwiązane z pracą odejdą na dalszy plan – skrzypiące drzwi wymagające naoliwienia, niedokończony serial czy dopiero zaczęte puzzle… Domowe biuro może być twoją oazą spokoju. Nie musisz martwić się o to, że któraś z ważnych umów posłuży dzieciom za kolorowankę, a inne dokumenty zagubią się gdzieś pomiędzy prenumerowanymi magazynami.

Domowa przestrzeń biurowa to również duże korzyści finansowe. Można uniknąć comiesięcznego płacenia czynszu, a także oszczędzić na dojazdach do miejsca pracy. Połączenie biura z własnym mieszkaniem pozwala zaciągnąć kredyt hipoteczny, nawet wówczas, gdy miejsce przeznaczone na biuro zajmuje 20-30% powierzchni całej nieruchomości lub więcej. Kredyt hipoteczny jest nisko oprocentowany, marże banku wahają się między 1,7-2,5%, co przekłada się na oprocentowanie rzędu 3,5-4,2%. Zakup nieruchomości w celach wyłącznie biznesowych obejmuje zaś kredyt komercyjny, który jest znacznie wyżej oprocentowany– komentuje Rafał Grabowski, Ekspert Finansowy Happy Finance.

Poczuj się w swoim biurze jak w domu… dosłownie! Ciesz się komfortowym, wygodnym i przestronnym miejscem pracy z City Lake Apartments.

Wszelkich porad finansowych z przyjemnością udzieli Ci Rafał Grabowski, Ekspert Finansowy Happy Finance – http://happyfinance.pl/

Tags:
, ,