City Lake Apartments wizualizacja, apartamenty rodzinne, salon

Z doświadczeń projektantki

W urządzaniu swojego wymarzonego wnętrza warto kierować się swoją własną intuicją – aktualne trendy mogą stanowić inspirację, ale nie zawsze są najważniejsze.

Istnieje wielu ekspertów, którzy zajmują się designem oraz przewidywaniem nadchodzących trendów. Wszelkiego rodzaju nowości możemy zobaczyć na targach wnętrzarskich takich jak te w Mediolanie czy Bolonii, ale należy  pamiętać, że najlepszymi projektantami wnętrz jesteśmy my sami. Wieloletnie doświadczenie współpracy z klientami pokazują mi jak bardzo jesteśmy różni i jak bardzo dążymy do indywidualnego urządzania wnętrza. Zależy to od tego jak żyjemy i gdzie mieszkamy.

Nasze inspiracje

W świecie programów wnętrzarskich, gazet oraz stron internetowych jest wiele inspiracji, do których każdy sięga przed przystąpieniem do urządzenia własnego mieszkania. To właśnie w nich widzimy możliwości łączenia kolorów, materiałów które nadają styl i charakter wnętrzom. Musimy  pamiętać, że urządzanie wnętrza nie kończy się na kolorach czy stylu, ale dotyczy też technologii, która daje nowe możliwości i sprawia, że wiele produktów które spełniały jedynie podstawowe funkcje stają się również elementem dekoracyjnym, jak choćby grzejniki czy osprzęt.

Jak osiągnąć efekt „wow!

Na rynku mamy wiele fantastycznych produktów oraz materiałów jak choćby oświetlenie, meble, ceramikę, tekstylia czy okładziny ścienne, które dają nieprawdopodobne możliwości wizualne do uzyskania efektu „wow!”. Mogą one być czasem wspaniałym tłem, a czasem spełniać najważniejszą, pierwszoplanową rolę.

Bądź odważny

Urządzając własne wnętrza bądźmy odważni: sięgajmy po motywy roślin, imitacje wszelkiego rodzaju drewna, naturalnych struktur takich jak beton czy rdza, mocne akcenty oraz neutralne barwy.  Bawmy się kolorem, materiałem, fakturą. Efektem może być pomieszanie z poplątaniem, ale to właśnie  daje niesamowity efekt. Łączenia betonu z kamieniem czy szkła z drewnem to pomysły, które –  moim zdaniem – mają szanse długiego trwania i które mogą stać się kanonem ponadczasowej elegancji. Kolor, struktura, format, geometria, dodatki to elementy które w zależności od łączenia decydują o stylu wnętrza oraz odzwierciedlają nasze ja.

Nawet jeżeli wnętrze jest mniej lub bardziej modne, to my musimy się w nim dobrze czuć. Moim zadaniem jako projektantki, jest zrozumienie potrzeb innych ludzi i przełożenie tego na przedpokój, kuchnię, sypialnię, łazienkę….

arch. wnętrz Aleksandra Rohde

https://web.facebook.com/ingroo.pracowniaprojektowa/